Браво момчета! Дупница има за първи път Шампион на България по футбол. След изпълнение на дузпи ПГОСУ е на върха

05/14/2017 12:14:00

Невероятен успех постигна футболният отбор на ПГОСУ-Дупница/Промишленото/. Само преди минути на финала на ученическото първенство, което се провежда в Разград, дупничани победиха с 4:2 след изпълнение на дузпи домакините и станаха шампиони на България. Това е първи подобен успех в историята не само на училището, а и на Дупница. Преди години отбори на Гимназията спчелиха бронзови медали.  Днес в драматичен мач дупничани победиха представители на Разград, като там всички тренират в школата на Лудогорец. В редовното време мача завърши 0:0, а след това точни за ПГОСУ бяха Майк Георгиев, Василен Станков, Миро Иванов и Денис Димитров. Вратарят Християн Александров спаси две дузпи. Припомняме, че вчера дупничани завършиха наравно 1:1 с представителите на Бургас. В 48-та минута съперника на ПГОСУ откри резултата, но в 88-та минута Христо Александров успя да изравни и да класира тима на финал. В първия ден на турнира момчетата на треньорите Борис Кръстев и Ангел Гьошков спечелиха с 1:0 срещу тима на „Националната търговска гимназия”-София и с актив от 4-точки оглавиха класирането в група Б.