Още успехи за Дупница! Отборът на Гимназия „Хр.Ботев” с медали от финали на ученическо първенство по волейбол

05/14/2017 19:44:56

Този уикенд се оказа повече от успешен за младите спортни таланти в Дупница. Отборът на Гимназия „Христо Ботев” спечели бронзовите медали на националното ученическо първенство по волейбол. Финалите във възрастовата група 11-12 клас бяха в Добрич. 10-тима от цялата страна достигнафа до финалната надпревара. Дупничани бяха в група А, заедно с представителите на София, Враца, Русе, Смолян. В група Б играха отборите на Кърджали, Ябланица, Варна, Добрич и Бургас. Отборът на Гимназията бе воден от Христо Райчев, Димитрина Зарева и Гергана Миленкова. Тимът записа 3-победи в групата и зае второ място след София. На полуфинал дупничани загубиха с 0:3 от Кърджали, но след това в битката за бронзовите медали премазаха представителите на Варна с 3:0. Индивидуален приз за реализатор спечели Светослав Иванов. Припомняме, че също днес невероятен успех постигна футболният отбор на ПГОСУ-Дупница/Промишленото/. На финала на ученическото първенство по футбол, което се провежда в Разград, дупничани победиха с 4:2 след изпълнение на дузпи домакините и станаха шампиони на България