Марек разби Велбъжд в Кюстендил. Домакините изпаднаха от групата

06/03/2017 19:45:00

Марек победи, като гост Велбъжд с 6:3. Двубоят бе от последния 34-ти кръг на Югозападната Трета лига. След загубата Велбъжд остана с 32-точки и изпада от групата.

Марек откри резултата още в 15-ата минута с гол на Еньо Кръстовчев, който засече центриране и с глава изпрати топката във вратата на домакините. В 25-та минута дупничани увеличиха преднината си с гол на Дани Георгиев. В 41-та минута Велбъжд, чрез Мартин Калеов върна един гол. В 65-ата минута Виктор Анастасов изравни за Велбъжд. Марек обаче отговори бързо и минута по-късно, Роби Атанасов отново изведе гостите напред. В 70-та минута Еньо Кръстовчев по покачи на 4:2 за Марек. 3:4 направи Денис Шаранков в 86-ата минута. До края Марек вкара още два гола дело на Атанасов и Джордж Николов.