С голове на юноши от школата, Марек отстрани Миньор Пк в турнира за Купата на България

08/30/2017 19:39:27

Марек победи днес Миньор Пк с 3:0 в среща от турнира за Купата на България и продължава напред в надпреварата. Двубоят се игра на стадион „Бончук“ пред около 200 зрители. По регламент се играе директна елиминация в един мач. От щаба на Марек обявиха, че в този мач ще дадат шанс за изява на футболисти, които по-често до сега се задържат на резервната скамейка. Гостите също имаха промени от титуларния тим в Трета лига. Миньор започна по-агресивно, но Ники Ганчев след пас на Димитър Чечев изведе Марек напред в резултатаоще в 15-та минута. Това донесе нужното спокоъствие в редиците на тима и дупничани изравниха играта. В самият край на първата част Симеон Димитров/Симба/ вкара втори гол за Марек. След почивката гостите си отбелязаха и автогол, дела на Папукчиев, като с това бе оформен и крайният резултат.В следващия кръг от надпреварата дупничани ще гостуват на Вихрен в Сандански. Победителят ще срещне победителя от двойката Хебър – ЦСКА 1948, за да бъде определен представителят на Югозапада за 1/16-финалите. Там пък съперник ще бъде елитният Септември (Сф).