Марек 1915 победи Славия в елитната U-19

09/04/2017 10:00:14

Юношите на Марек 1915 постигнаха важна победа с 1:0 над Славия в мач от 4-ти кръг на първенството на елитната група U-19. Срещата се игра на ст Бончук пред окло 150 зрители. Дупничани започнаха отлично и още в 7-та минута откриха резултата с попадение на Ники Ганчев. През първото полувреме те доминираха а терена, но не успяха да стигнат до втори гол. След почивката гостите владееха инициативата, но отборът на Марек игра концентрирано и успа да запази резултата. Марек вече има 4-точки в актива си въпреки тежката програма в началото.

В друг мач Марек 1915 загуби с 0:3 от Дунав Русе в мач от 4-ти кръг на елитната U-17. Срещата се игра на стадион Бончук тази сутрин от 10:30 часа, а проливният дъжд затрудни и двата тима. Гостите откриха резултата през първото полувреме от дузпа. След почивката отбора на Марек доминираше и с всички сили търсеше изравняването. Домакините вкараха гол, но главния арбитър го отмени и отсъди нарушение срещу вратаря на Дунав. Преди това съдията спести и втори жълт картон за играч на гостите. Зрителите на стадиона очакваха Марек да стигне до точката, но в края отборът на Дунав успя да се възползва от разредената отбрана на Марек и вкара още две попадения. Въпреки загубата старши треньорът Анжело Кючуков похвали футболистите си: „ Днес те показаха, че са истински мъже. Показаха характер и хъс в играта. От мач на мач играят по-добре. Въпреки загубата днес няма от какво да се срамуват! Не е важен само резултата. Нашата цел е да ги изградим, като футболисти”, коментира Кючуков.