Марек с първа победа у дома. С нов треньор Германея отново загуби

10/01/2017 13:24:24

Първа победа на свой терен за сезона записа отбора на Марек 1915, след като надделя с 2:0 срещу Пирин (ГД). Мачът започна равностойно, като дупничани в 28-ата минута откриха резултата, когато след рикошет топката попадна в краката на Росен Йорданов и той с едно докасване я вкара в противниковата врата. В 52-ата минута Марек покачи на 2:0 с втори гол на Росен Йорданов, който в този мач игра като нападател. Пирин можеше да намали в 76-ата минута, но Грозданов стреля встрани от целта. Йорданов пък бе много близо до това да направи хеттрик в 78-ата минута, но след като бе изведен сам срещу вратаря, не успя да го преодолее.

С нов треньор-Костадин Джоргов, Германея загуби, като гост с 0-2 от Пирин Рз. Досегашния наставник Борис Кръстев подаде оставка преди два дни, след като отбора записа само 1-точка за 8-кръга.