Марек Юнион Ивкони отпадна от турнира за Купата на България

01/12/2018 22:04:00

Монтана стана третият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Пред пълните трибуни в зала "Младост" в северозападния град домакините победиха Марек Юнион-Ивкони с 3:1 (25:19, 23:25, 25:20, 27:25). Мачът бе доста оспорван, с голям заряд за разлика от първите два четвъртфинала, в които нямаше толкова много емоции на полето. Монтана поведе, след като в първия гейм използва успешно най-силното си оръжие – началния удар. Във втория гейм в игра за гостите се появи угандиецът Катбарт Малинга, който направи своя официален дебют за Марек. Играчите на Иван Тасев имаха леко предимство в началото на втората част, но блокадата на Монтана сприраше дупничани. Играта беше равностойна. В края, при 24:23 за гостите атаката на Монтана излезе в аут и Марек изравни. Третата част също бе оспорвана, но в края Монтана натрупа добра преднинаи спечели. В четвъртия гейм картината на полето не се промени. Монтана продължи да бъде по-стабилният тим в края. След драматични моменти блокадата на домакините донесе последната точка в мача.  Припомняме, це днес Хебър стана първият полуфиналист в турнира. В първия четвъртфинал, игран в зала "Младост" в Монтана, отборът от Пазарджик се наложи над тима на Миньор с 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:17). Най – резултатен бе Минчо Минчев с 20 точки. Във втората среща Нефтохимик водени от Найден Найденов победиха ЦСКА с 3:0/ 25:18) - (25:23) - (25:22). По регламен победителите ще играят на полуфинал. Съперника на Монтана ще бъде победитея от Пирин Разлог и Добруджа.