Марек Юнион-Ивкони остава на 8-ма позиция във временното класиране

02/10/2018 10:28:00
Марек Юнион-Ивкони  остава на 8-ма позиция във временното класиране

Загуба с 1:3 (25:21, 25:21, 22:25, 25:22) инкасира отборът на Марек Юнион-Ивкони от един от аутсайдерите в Суперлигата Миньор (Пк), затвърждавайки тенденцията да играе слабо този сезон. В първите два гейма домакините от Перник бяха категорично по-силният отбор на полето и натрупвайки преднина още в началото, успяха бързо да затворят в своя полза. В третата част Марек се поотпусна и на свой ред показа по-силен волейбол, за да вземе гейма за 2:1. 4-тата част вървеше равностойно до средата, когато „жълто-черните“ се откъснаха в резултата. В следствие на това те спечелиха гейма на 22, а с това и мача с 3:1.
Марек Юнион-Ивкони твърдо остава на 8-мата позиция във временното класиране с 8 победи и 10 загуби. Перничани пък са на 10-о място в таблицата. В следващия кръг на 16-ти февруари Марек приема шампиона Нефтохимик в последен домакински мач за редовния сезон.

Пирин победи Арда с 3:0 (25:11, 25:16, 25:18) в среща от 18-ия кръг на Суперлигата. По този начин тимът от Разлог сложи край на негативна серия от 5 поредни загуби и записа успех номер 12 в първенството. Играчите на Пирин не срещнаха затруднения и спечелиха двубоя след час игра. Арда продължава да е на последната 12-а позиция в шампионата.