Децата на Марек 1915 с поредни успехи

05/27/2018 18:35:42

Отборът на Марек 1915  спечели първенството Футбол 7, администрирано от БФС- Кюстендил, с 50 точки.  Купата на победителите връчи председателят на Областния съвет  Евгени Йорданов.  Стадион „Осогово” бе домакин на последния, 22- ри кръг от първенството. Втори се класира отборът на „Рилски спортист”- Самоков с 47 т., а трети са „Велбъжд”- Кюстендил с 41 точки. Капитаните на двата тима също получиха трофеи от Евгени Йорданов от името на БФС. В първенството Футбол 7 участваха 11 отбора от областите Кюстендил, Перник и Рилски спортист от Самоков. Победителят „Марек” ще играе зонален бараж със софийски отбор, при успех ще се класира сред най- добрите 8 на републиканските финали, които ще са в Сливен. Същевременно децата на Марек под ръководството на Цветан Видински станаха шампиони и на турнир в Сапарева баня, в който участваха и домакините и два тима от Перник. Купата на шампиона  връчи лично кметът Калин Гелев, който поздрави младите спортни надежди за отличното представяне и спортсменска игра, която са показали. На второ място в турнира остана отборът на "Миньор Перник 2008" с треньор Иво Славчев , домакините от Сапарева баня, с треньор Костадин Джоргов, останаха трети.