Двама от Марек Юнион – Ивкони с травми след дербито с Пирин Разлог

10/22/2018 09:47:10

Марек Юнион-Ивкони започна с победа новото първенство в Суперлигата по волейбол. Дупничани спечелиха дербито на Югозапада, след като надиграха, като домакини Пирин Разлог с 3:2 (14:25, 25:21, 25:22, 20:25, 15:12). Дербито в този първи кръг предложи немалко емоции за зрителите. В първия гейм изненадващо гостите бяха категорични и бързо спечелиха за 0:1. Последва обрат за Марек и играчите на Виктор Карагьозов доведоха нещата до 2:1. Разложани обаче не се предадоха и взеха 4-тия гейм при 25:20 и вкараха мача в тайбрек. В решителния гейм контузии извадиха двама от основните играчи на Марек - Ивес Мутабази със съмнения за скъсани влакна на гръбни мускули, а Ангел Велков изкълчи глезен. В ключовите моменти обаче дупничани се откъснаха, показвайки повече характер и се поздравиха с крайния успех.