Теодор Георгиев отпадна от надпреварата на US OPEN

02/03/2017 09:26:29

Теодор Георгиев отпадна от надпреварата на откритото първенство на САЩ по таекуондо, олимпийска версия, турнир ранг G2, който се провежда в Лас Вегас. Минути след полунощ българско време в категория до 74-килограма, Теди излезе на 10-ринг срещу бразилеца Бруно Кастро, който победи в първи кръг канадеца Джошуа Гледхорн. Срещата започна с близо два часа закъснение от очакваното, което явно изнерви българина. Теодор започна доста стегнато, като търсеше размяна на удари без много движение, нещо нехарактерно за неговата технична игра. От това се възползва Бруно Кастро, който поведе с 9:7, и постепенно увеличи аванса си. В последната част въпреки умората Геортиев се опита да обърне мача, но не успя да завърши добре няколко атаки и загуби с 15:22.