В Монтана Марек Юнион-Ивкони взе само гейм

02/03/2017 22:37:27

Дербито на 16-ти кръг от Суперлигата на България трябваше да бъде в Монтана, където местния тим прие Марек Юнион-Ивкони. Дерби обаче не стана, а Марек взе само гейм, губейки останалите с голяма разлика.Монтана победи с 3:1 (25:15) – (27:29) – (25:13) – (25:11) и запази интригата на върха, където е на второ място, но с равен брой точки 40, колкото има и лидера ЦСКА победил днес Миньор Пк.  Монтана започна агресивно срещата като с началния си удар затрудни посрещането на гостите. Домакините дръпнаха с 5 точки разлика при първото техническо прекъсване. От своя страна дупничани допуснаха много грешки от сервис. Монтана увеличи аванса си при второто задалжитено прекъсване на 8 точки и без проблеми поведе с 1:0. При 18:9 в първата част на полето за състава на домакините се появи основният разпределител Любомир Агонцев, който замени Делчо Раев. Това са първи игрови минути на Агонцев след операцията на коляното, която претърпя преди Нова година. Във всички геймове до края на мача той влизаше на полето като изигра целия четвърти гейм. Във втората част Марек се събуди. Гостите имаха леко предимство от 2 почти през цялата част. Краят бе изключително оспорван. Монтана имаше две възможности да удвои аванса си, но не се възползва от тях. Гостите успяха да изравнят след драматично 29:27.   Третият гейм стартира със силна серия от сервис на Минчо Минчев и Монтана поведе с 6:0. Домакините правеха каквото си поискат на полето като дадоха само 13 точки на Марек в тази част.Сценарият от третата част се повтори и в четвъртия гейм, който домакините спечелиха убедително. Марек продължава да е седми с 19 точки.