Марек 1915 победи ЦСКА 1948 в последната си контрола

02/18/2017 17:47:09

Отборът на Марек 1915 изигра днес последната си шеста контрола от зимната подготовка. Дупничани победиха с 2:1 ЦСКА 1948, като това се оказа първото поражение в историята на създадения миналата година „армейски“ клуб подвизаващ се в регионална група София. Преди началото на срещата Марек представи своя отбор за пролетния дял от първенството на Югозападната трета лига, а от гостите подариха на Марек винил с фотография от мача финал за Купата на съветската армия  ЦСКА-Марек /0:1/. Агитките и на двата тима показаха феърплей и през всички 90-минути аплодираха добрите изяви на терена и смените на футболисти и от двата тима. Сред агитката на ЦСКА бе и Димитър Ангелов –Дучето. Резултата откри Борислав Трендафилов, който се възплолзва от грешка на резервния вратар на Марек Радостин Урдарски и направи 0:1 в 35-ата минута. Домакините стигнаха до обрат през второто полувреме. В 70-ата минута Робертин Атанасов изравни с удар с глава, а след 6 минути се разписа и с крак за 2:1. Малко по-късно ЦСКА бе близо до изравняването, но гредата помогна на Благовест Христов, а и той се намеси добре преди да бъде вдигната засада.