СК“ Патриот“ Дупница отборен шампион на Международния турнир по кикбокс

09/21/2020 12:13:26

СК“ Патриот“ Дупница стана отборен шампион на Международния турнир по кикбокс в стил лоу кик. Състезанието се проведе в гр. Козлодуй, а дупничани завоюваха 6 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала, което направи  СК“ Патриот“ Дупница отборен шампион на престижния турнир.

“ СК“ Патриот“ - Дупница спечелихме първо място от над 40 клуба от България, Босна и Херцеговина, Сърбия, Гърция, Молдова, Шотландия. Нашият спортен клуб спечели Отборното първото място.  Спечелилите златни медали са: Алисия Сусанина в кат. до 60 кг, Мони Василев в кат. плюс 60 кг, Ивайло Янакиев в кат. до 57 кг, Мартин Миладинов в кат 45 кг, Сашко Николов в кат. до 54кг и Иван Костадинов в кат. до 51кг. Сребърните медалисти са: Христо Божидаров до 54 кг, Ивайло Добринов до 60 кг, Радослав Василев до 33 кг. и Браян Георгиев в кат до 48 кг. Любопитното е, че Христо Божидаров е в същата категория в категорията на Сашко Николов до 54 кг. Двамата стигнаха до финал. Имаше още шест души в категорията, но победиха всички останали и се срещнаха на финал. Финалът не беше демонстративен, това хареса на съдиите, защото и двамата, въпреки, че са от един клуб, се биха мъжки и така съдиите отсъдиха победата на Сашко Николов. Бронзовите медалисти са: Алекс Войнов, Борислав Йорданов, Едуард Богомилов и Велислав Иванов. 14 състезатели, 14 медала. Малка Дупница завоюва първото място и обра овациите на всички присъстващи на събитието. Имаше множество поздрави. Това беше голяма чест за нас, за целия екип. Нашият екип от треньори е много сплотен, а състезателите показаха много дух. Искаха да се докажат, заради нас, защото ние ги приемаме, като наши деца. Всички се раздадоха на 100%, подкрепяйки се взаимно.Патриотичният  дух, който носим спомогна за този голям успех.", коментира за DupnitsaNova Кирил Чакъров- главен треньор на дупнишкия отбор.